Hakkımızda

Süleyman GÜL kimdir?

Ben Antalya ili, Serik ilçesi, Gebiz bucağına bağlı Kozan Köyünde 1954 yılında dünyaya gelmiş bir halk çocuğuyum.

İlköğretimimi köyde tamamladıkdan sonra Antalya''ya gelip 1975-1976 Eğitim öğretim yılında Aksu öğretmen okulunu bitirdim.

Sonra iki yıllık Eğitim Enstitüsünü Muğlada tamamladım.Öğretmen olarak Gaziantep ‘e atandım,Yavuzeli ilçesinin Saraymağara Köyünde beş yıl çalıştım.

Rotasyon tayini ile Erzurum’un Horasan ilçesi Aliçeyrek Köyü ve Marsa Köylerinde dört yıl çaıştıktan sonra Antalya-Akseki Yarpuz Köyüne atandım.Burada beş yıl çalıştıktan Sonra Antalya merkez Altınova Ruhi Sunar ilköğretim Okuluna atandım burada birsüre öğretmen olarak çalıştım ve idare kadrosunda görev yaptım.

Böylece öğretmenlik mesleğimi 2004 yılında noktalayıp emekli oldum.

Emekli olduktan sonra köyüme(Kozan) dönüp doğaya uygun ahşaptan yapılar yaparak kır restaurantı açtım.Köyümde yaşamış uygarlığın adı olan PEDNELİSSOS adını restaurantıma verdim.

Köyümün sınırları içinde bulunan Uçan1,Uçan2 şelaleleri her gün gruplara gezdirdiğimiz dünyaca tanınan St.Paulos Yolu yürüyüş parkurlarındandır..

Mekanımız’a gelen herkes samimi bir ortamdan ayrılırken buruk bir mutlulukta gider. Bize uğrayan her doğa severe rehberliği ücretsiz yapmaktayım.

Gezilerimiz sonunda mangal keyfini ve amatörce çalıp söylediğim müzik kabiliyetimle taçlandırmaktayım.

Köyümün doğası, havası, güneşi, şelaleri gezip görenleri büyülemekte ve cennette bir gün yaşadık dedirtmektedir.

Tüm doğa severlere haydi kozan köyü PEDNELİSSOS Restauranta gelelim çağrısında bulunuyoruz.
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 16° 8°
REKLAMINIZ OLSUNMU?
BURADA

REKLAMINIZ

OLSUN

İSTERMİSİNİZ.?